Zawody w USA z historycznym zwycięstwem w Duecie!

W drugi weekend lutego, kolejny konkurs Pucharu Świata, odbył się w Stanach Zjednoczonych. Konkurs był wyjątkowy z uwagi na powrót po 19 latach na arenę USA. Na liście startowej zawodów indywidualnych, znalazło się 6 Polaków: Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Piotr Żyła, Tomasz Pilch oraz Jan Habdas. Ostatni z nich nie zakwalifikował się do głównego konkursu. Najlepszym
z Polaków był Żyła, zajął 6 miejsce. Kwalifikacje wygrał Andreas Wellinger, drugi był Halvor Egner Granerud, trzecie miejsce należało do Stefana Krafta.


Druga seria odbyła się bez Wąska i Pilcha. Konkurs wygrał Andrea Wellinger, drugi był Ryoyu Kobayashi a trzeci Daniel Tschofening. Kubacki uplasował się na 6 miejscu, Zniszczoł na 13, a Żyła na 19.


W dniu 11.02.2023 roku pierwszy raz przeprowadzono konkurs duetów. Zawody te odbywały się w trzech seriach. Polskę reprezentowali Kubacki i Żyła. Podium należało do naszych skoczków. Biało – Czerwoni wygrali pierwszy historyczny konkurs. Wyprzedzili Austriaków i Japończyków. Mamy sukces w USA!!!


Kwalifikacje do niedzielnego konkursu wygrał Kubacki jednak nie pomogło to utrzymać dobrej passy w głównych zawodach. Niedziela nie była już tak udana dla polskich skoczków. Po pierwszej serii żaden z naszych nie znajdował się w pierwszej dziesiątce. Zniszczoł zajął 25 miejsce, Żyła 18, a Kubacki 13. Zawody wygrał Granerud, Kubacki był dopiero 7, jak widać nie udało mu się odrobić strat z pierwszej serii.


W klasyfikacji generalnej liderem jest nadal Halvor Egner Granerud ma 1652 pkt, Dawid Kubacki z 1359 pkt. zajmuje 2 miejsce a Anże Lanisek nadal jest na trzecim miejscu z 1096 pkt. Piotr Żyła bez zmian na 5 miejscu, Stoch spadł na 14 miejsce, Paweł Wąsek również zaliczył spadek na 32 miejsce, Aleksander Zniszczoł utrzymał miejsce 35, Jan Habdas nadal na 50 miejscu, Tomasz Pilch na 53, a Stefan Hula na 63.


W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów na pierwszym miejscu jest drużyna z Austrii z 4344 pkt, na drugim Norwegowie z 3748 pkt. Mimo wygrania sobotniego konkursu duetów, Polacy utrzymują miejsce trzecie z 3446 pkt.
Kolejny konkurs odbędzie się w Rasnow w Rumunii. W dniu 18.02.2023 roku zawody indywidualne, a w dniu 19.02.2023 roku kolejne duety.

Załóż konto z aplikacją od LVBET i odbierz 20 zł!
więcej tematów >