Turniej czterech skoczni!

TCS organizowane jest od 1953 roku na przełomie grudnia i stycznia. Turniej ten odbywa się w dwóch niemieckich miastach Oberstdorf i Garmisch-Partenkirchen oraz w dwóch miastach austriackich Innsbruck i Bischofshofen. Od sezonu narciarskiego w latach 1979/1980 turniej ten stanowi część Pucharu Świata.

Najlepszym skoczkiem w historii jest Janne Ahonen, który jako jedyny wygrał turniej pięciokrotnie. Kamil Stoch natomiast wygrał cztery konkursy podczas jednej edycji w 2018 roku. Polscy skoczkowie którzy w klasyfikacji generalnej TCS wygrywali to Adam Małysz w 2001 roku, Kamil Stoch w 2017, 2018 i 2021 roku oraz Dawid Kubacki w 2020 roku. Piotr Żyła zajął drugie miejsce w 2017 roku, trzecie miejsce zajął w 2003 roku – Adam Małysz i w 2021 roku Dawid Kubacki. W poprzednim roku, edycja 2022, zwycięzcą TCS został Ryoyu Kobayashi.

W dniu 29.12.2022 roku zaczyna się 71 edycja tego prestiżowego konkursu. Na chwilę obecną faworytem jest Dawid Kubacki, ma on duże szanse wysoko zapunktować w TCS a nawet wygrać ten turniej. Należy wspomnieć, że to do Kubackiego należy rekord skoczni w  Garmisch-Partenkirchen (2021 roku skoczył aż 144 m) oraz rekord skoczni w  Bischofshofen (2020 rok skoczył 145 m). W klasyfikacji generalnej za Dawidem Kubackim jest Anze Lanisek, ale wierzymy w dalekie loty Polaka i jego dobrą passę w tym sezonie. Nasz skoczek jest w bardzo dobrej formie i oby bił kolejne rekordy i wygrywał kolejne konkursy.

Skoczek, który wygra klasyfikację po czterech konkursach otrzymuje czek w wysokości 100 tysięcy franków, co na polską walutę można przeliczyć na ponad 400 tysięcy złotych. Ponadto zwycięzca otrzymuje charakterystyczną statuetkę Złotego Orła. Sponsorem turnieju jest niemiecka firma motoryzacyjna Audi, która przyznaje zwycięzcy jeden z najnowszych modeli swojego samochodu. 

Teraz czekamy na nowego trenera i budowę składu żeby awansować do Mistrzostw Europy i tam pokazać się z lepszej strony! Nasze typy przypadły Wam do gustu, a skuteczność na poziomie 70% dała Wam sporo zarobić! Dziękujemy za zaufanie i działamy dalej. Teraz przed nami kolejne ciekawe zawody oraz powrót europejskich lig. Gramy dalej i wyciągamy bonusy z legalnych firm bukmacherskich!

Na strat turnieju firmy bukmacherskie mają przygotowane nowe BONUSY, które warto wykorzystać! Promocje obowiązują zarówno nowych jak i stałych graczy. Co trzeba zrobić aby otrzymać darmowy bonus lub dodatkową gotówkę? Sprawdźcie firmy bukmacherskie na naszej stronie! Możecie wybrać baner i przenieść się od razu na stronę rejestracji lub skorzystać z naszych opisów legalnych firm bukmacherskich. Sprawdźcie jaki bukmacher Wam najbardziej odpowiada i zarejestrujcie nowe konto. Życzymy powodzenia w typowaniu wyników i wielkich wygranych!

więcej tematów >