Polacy są najlepsi!

W sobotę, fani sportu mieli co oglądać i świętować. Po pierwsze, Iga Świątek jako jedyna Polka doszła do finału i wygrała French Open 2023. Była to trudna i wielka walka, ale Iga Świątek pokazała że może obronić tytuł sprzed roku. Pokonała Czeszkę Karolinę Muchovą 6:2, 5:7, 6:4. Dla Igi było to trzecie zwycięstwo w jej krótkiej, choć intensywnej karierze. Została ogłoszona królową Roland Garros!

Kolejnym mistrzem, który przyniósł nam wielkie emocje, był Bartosz Zmarzlik. Nasz Żużlowiec triumfował w Grand Prix Niemiec. Zmarzlik po czwartej serii został samodzielnym liderem. W tym starciu nasz mistrz nie dał szansy rywalom na to żeby go dogonili. Na drugim miejscu znalazł się Jason Doyle, a na trzecim Jack Holder. Czekamy na kolejne zwycięstwa Bartosza w tym sezonie. Jest w znakomitej formie i z pewnością idzie w stronę 4 złotego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata!

Wieczór zakończyliśmy meczem Ligii Mistrzów. W Stambule Manchester City wygrał z Interem Mediolan. Zwycięską bramkę zdobył Rodri w 68 minucie meczu. Menchester City ostatni raz triumfował w Lidze Mistrzów 50 lat temu, a po raz pierwszy zakwalifikował się do tego turnieju w sezonie 2020/21. Było to zasłużone zwycięstwo tego zespołu. Warto tu wspomnieć, że sędzią tego finału był Polak Szymon Marciniak. Nasz rodak poradził sobie doskonale, a jego profesjonalne prowadzenie gry, potwierdziło że jest aktualnie najlepszym arbitrem na świecie.


Jak widać sobota przyniosła nam dużo pozytywnych emocji. Czekamy na dalsze sukcesy naszych sportowców w rożnych dyscyplinach. Oby więcej taki dni!

więcej tematów >