Raw Air 2024

Od 8 do 17 marca trwała siódma edycja konkursu Raw Air. Zawody odbywały się w Oslo, Trondheim i Vikersund. W zawodach w Oslo, w sobotnim konkursie, triumfował Stefan Kraft, a najlepszym z Polaków był Piotr Żyła. Zajął on niestety dopiero 12 miejsce. W niedzielnym konkursie najlepszy z Polaków Aleksander Zniszczoł był 10. Zawody wygrał Johann Andre Forfang.
W Trondheim Kobayashi pobił rekord obiektu i pewnie wygrał. Najlepsi nasi skoczkowie byli dopiero w trzeciej dziesiątce, dramat. W kolejnym konkursie zwyciężył Kraft, a Kubacki był 14.
W ostatnią sobotę zmagań w Raw Air z powodu silnego wiatru odwołano konkurs. W niedzielę natomiast odbyły się dwa konkursy. Pierwszy należał do Stefana Krafta i to umocniło jego przewagę na pozycji lidera. Polacy bez rewelacji, jedynie dobrze punktował Zniszczoł, który zajął 10 miejsce. Drugi konkurs wygrał Daniel Huber, a Aleksander Zniszczoł był natomiast na 7 miejscu. Cały konkurs Raw Air w tym sezonie wygrał S. Kraft, drugie miejsce należało do P. Prevca, a trzecie do D. Hubera. Najlepszy z naszych Zniszczoł zajął 9 miejsce. Przed nami ostatni weekend skoków w tym sezonie, który odbędzie się w Planicy. Trzeba niestety liczyć się z porażką i już wiemy że Polacy nie staną na podium. To ewidentnie nie jest nasz sezon. Czas go zakończyć, wyciągnąć wnioski i może konsekwencje. Oby nastąpiły zmiany bo takie skoki nie powinny się już więcej powtórzyć.

więcej tematów >