Ekstraklasa gra w najlepsze!

Ekstraklasa gra w najlepsze!
9 lutego piłkarze Ekstraklasy wrócili do zaciętej walki o mistrzostwo Polski. Na czele tabeli jest Jagiellonia Białystok, która zebrała 51 pkt. Śląsk Wrocław zajmuje 2 miejsce z 47 pkt., a Raków Częstochowa na trzecim miejscu z 45 pkt.
Na chwilę obecną w ilości czerwonych i żółtych kartek przoduje Legia Warszawa, co na pewno im nie pomaga. W tym sezonie jak na razie Erik Exposito ze Śląska Wrocław strzelił najwięcej goli, było ich aż 15. Prym w asystach wiedzie Kamil Grosicki z Pogoni Szczecin, który jest na prawdę w bardzo wysokiej formie.
Przed nami jeszcze 7 kolejek do zakończenia rozgrywek tego sezonu, ale może wynik jest już przesadzony? W poprzednim sezonie Jagiellonia Białystok zajęła ostatecznie 14 miejsce, a widać w tych rozgrywkach walczy o tytuł mistrza.
Przypomnijmy, że z Ekstraklasy odpadną 3 najsłabsze drużyny, obecnie szanse na to mają ŁKS Łódź, Ruch Chorzów i Korona Kielce. Natomiast pierwsze dwie drużyny 1 Ligi wchodzą bezpośrednio do Ekstraklasy na sezon 24/25, zaś trzecią wyłonią baraże między zespołami z miejsc 3–6.
Jeszcze chwila i jak wszystko rozegra się zgodnie z harmonogramem, na koniec maja poznamy nowego Mistrza. Czeka nas jeszcze sporo emocji więc liczymy na zwroty sytuacji.

więcej tematów >