PKO Ekstraklasy rozkręca się!

Sezon w PKO Ekstraklasie rozkręca się z każdą kolejką.
Podsumujmy kolejne, zakończone już mecze z 9 rundy: Korona Kielce – Widzew Łódź, Radomiak – Puszcza to remisy 1:1, ŁKS Łódź – Jagiellonia Białystok to także remis, ale 2:2, 1:0 dla Śląska Wrocław w meczu z Piastem i dla Zagłębia w meczu z Wartą. Raków Częstochowa wygrywa 5:3 z Ruchem Chorzów. 2:1 Lech Poznań w meczu ze Stalą Mielec i taki sam wynik ma Legia Warszawa w meczu z Górnikiem Zabrze. Rozegrano również zaległe mecze 6 kolejki w których Legia wgrała 4:3 z Pogonią Szczecin, a Lech Poznań 4:1 z Rakowem Częstochowa.Oczywiście nie obyło się bez czerwonych kartek: Engjell Hoti (ŁKS Łódź), Arkadiusz Pyrka (Piast Gliwice), Marek Grzybek (Zagłębie Lubin), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa).

Wyniki 10 kolejki wyglądają następująco: 2:0 dla Jagielloni Białystok w meczu z Legią Warszawa, Zagłębia Lubin w meczu z Górnikiem i Cracovii w meczu z ŁKS Łódź. Dalej mamy 3:2 dla Piasta w meczu z Widzewem Łódź i Korony Kielce w meczu ze Stalą Mielec. Remis 2:2 oglądaliśmy w meczu Puszczy z Ruchem Chorzów. Następnie 5:0 wygrała Pogoń z Lechem Poznań, Raków Częstochowa wygrywa 3:0 z Radomiakiem, a Śląsk Wrocław 1:0 z Wartą. W tej kolejce czerwoną kartę otrzymał Marco Burch z Legii Warszawa. Widać Legioniści grają bardzo ostro i zbierają czerwone kartki, oby nie zabrakło im zawodników w następnych ważnych meczach.

Po tych kolejkach, w klasyfikacji ogólnej PKO Ekstraklasy nadal prowadzi Śląsk Wrocław z 22 pkt, Legia wskakuje na drugie miejsce z 20 pkt i awans zalicza Raków Częstochowa z 19 pkt.
Przed nami kolejne mecze w terminach 06.10 – 08.10 i 20.10 – 23.10 i zaległy mecz 4 kolejki w terminie 24.10.2023 r.
Liga jest bardzo interesująca i każdy może wygrać z każdym, co pokazują wyniki Pogoni z Legią, Lecha z Rakowem czy Pogoni z Lechem!

więcej tematów >