Pierwsze medale rozdane!

Igrzyska Europejskie Kraków 2023, oficjalnie otwarte. Nasza reprezentacja liczy 370 zawodniczek i zawodników, za których bardzo mocno trzymamy kciuki!
Pierwszego Mazurka Dąbrowskiego usłyszały kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol oraz Dominika Putto. Nasze „Atomówki” pokazały, że są najlepsze i popłynęły na miarę swoich możliwości.
Kolejne złoto zdobyliśmy w strzelectwie sportowym. Medal trafił do Klaudii Breś. Polka pokonała w finale Francuzkę Camile Jedrzejewski 17:13. Kolejny medal z najcenniejszego kruszcu, zdobyła Natalia Kałucka we wspinaczce sportowej. Polka w finale pokonał swoją rodaczkę – siedmiokrotną rekordzistkę świata – Aleksandrę Mirosław, która musiała zadowolić się srebrem.
Kajakarze, Aleksander Kitewski i Norman Zezula wywalczyli brązowy medal przegrywając jedynie o 0,04 sekundy z Hiszpanią. Złoto zdobyli Włosi.
Drugi brąz, tego dnia, dla Polaków wywalczył karateka Miłosz Sabiecki.
W klasyfikacji medalowej prowadzi Hiszpania z Włochami. Kraje te mają po 9 medali. Na dzień dzisiejszy Polska jest na 3 miejscu z ilością 6 medali. Czekamy na dalsze sukcesy naszych reprezentantów.