Ostatnie pojedynki w polskich ligach!

Ostatnia kolejka w sezonie 2023 w polskich ligach żużlowych. Dużo już wiemy, ale jeszcze kilka niewiadomych jest do rozstrzygnięcia.

W Ekstralidze wiemy tyle, że najlepszą drużyną po rundzie zasadniczej będzie WTS Sparta Wrocław, a z ligi spadają Celfast Wilki Krosno. Dodatkowo 2 miejsce jest przyklepane dla Platinum Motoru Lublin. Pozostałe miejsca i układ w Play-off jest jeszcze do ułożenia. Na pewno Zooleszcz GKM Grudziądz liczy że uda im się przeskoczyć Unię Leszno, jednak patrząc tak logicznie to szanse są jedynie matematyczne.

W 1 lidze żużlowej mamy więcej niewiadomych. Pewne jest zwycięstwo w sezonie zasadniczym drużyny Falubaz Zielona Góra. Zawodnicy tej ekipy wygrali wszystkie mecze, zarówno u siebie jak i na wyjeździe! Nic więcej nie możemy powiedzieć – na pewno. Na ostatnim miejscu mamy zespół Invest House Plus PSŻ Poznań, który aby się utrzymać potrzebuje zwycięstwa na wyjeździe z Trans MF Landshut Devils, ale o to nie będzie łatwo. Dodatkowo muszą liczyć że Abramczyk Polonia Bydgoszcz wygra w Łodzi z miejscowym Orłem. Szczerze to trochę żal Skorpionów. Nie mieli złego sezonu, ale niestety, za dużo pięknie przegrywali. Wiele ich pojedynków kończyło się kilkupunktowymi porażkami, a brak dużych punktów w tabeli jest odczuwalny.

W fazie play-off zobaczymy oprócz Falubazu Bydgoszcz, Ostrów i Rybnik. Do nich jeszcze mogą dołączyć zarówno Gdańsk, Landshut a nawet Łódź.

W 2 lidze mamy jeszcze kilka spotkań. Niektórzy mają na liczniku 9, a inni 10 pojedynków. Tu faworytami do Finału i awansu są dwie ekipy: OK Bedmet Kolejarz Opole oraz Texom Stal Rzeszów. Najsłabszym zespołem jest Metalika Recycling Kolejarz Rawicz, który zgromadził jedynie 5 punktów do tej pory w 9 meczach.

Liczymy na fantastyczny weekend z żużlowymi emocjami. Na pewno będzie się sporo działo, a dla niektórych będą to ostatnie okrążenia w tym sezonie. Tu powstaje pytanie: Czy mamy dobrze rozpisane rozgrywki ligowe? W końcu mamy początek sierpnia, a do końca roku daleko…

To ostatnia kolejka w sezonie 2023 – Wszyscy na stadiony!

Lubicie typować żużel. Korzystajcie z naszych doskonałych typów oraz z darmowych bonusów od LVBET!

więcej tematów >