Turniej czterech skoczni!


W dniu 01 stycznia 2023 roku zakończył się drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Po serii próbnej na pierwszym miejscu znajdował się Manuel Fettner, na drugim Halvor Egner Granerud, Dawid Kubacki był trzeci, a Piotr Żyła ósmy.
W konkursie głównym w pierwszej serii Paweł Wąsek pokonał Norwega Johanna Andre. Kamil Stoch był lepszy od Włocha Francesco Cecona, a Piotr Żyła zwyciężył z Finem Antti Aalto. Szczęścia nie miał Stefan Hula, który został pokonany przez lidera tych skoków Halvora Egnera Graneruda. Do drugiej serii finałowej z Polaków awansował Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch oraz Paweł Wąsek. Liderem był Norweg Halvor Egner Granerud. Paweł Wąsek skoczył 126 m i dało mu to 22 miejsce, Kamil Stoch doleciał do 134,5 m i zakończył na dziewiątym miejscu. Również Piotr Żyła wylądował na 134,5 m, niestety zachwiał się przy lądowaniu i obniżono mu za to noty. W konsekwencji konkurs zakończył na szóstym miejscu. Przed skokiem Dawida Kubackiego obniżono belkę, Polak skoczył 138,5 m i to dało mu trzecie miejsce. Zawody ponownie wygrał lider Norweg Granerud. Należy zaznaczyć, że nikt nie pokonał rekordzisty skoczni z 2021 roku którym jest Dawid Kubacki.


W klasyfikacji generalnej TCS liderem jest Norweg Halvor Egner Granerud z 616,1 pkt, nasz najlepszy skoczek ma do niego 26 pkt straty i zajmuje drugie miejsce, natomiast Piotr Żyła utrzymuje trzecie miejsce z 576 pkt.
Po konkursie w Ga-Pa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dawid Kubacki nadal jest na pierwszym miejscu (770 pkt), za nim Anze Lanisek (682 pkt), dalej Halvor Egner Granerud (616 pkt). Piąte miejsce ciągle należy do Piotra Żyły (497 pkt), Kamil Stoch wskoczył na trzynaste, Paweł Wąsek na dwudzieste czwarte, Tomasz Pilch spadł na czterdzieste czwarte, Stefan Hula również zaliczył spadek na czterdzieste ósme a Aleksander Zniszczoł pięćdziesiąte drugie. W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów Polska drużyna utrzymuje 2 miejsce z 1616 pkt. Na pierwszym miejscu jest drużyna z Austrii z 1815 pkt.
W dniu 02.01.2023 roku skoczkowie mają wolne, a 03.01.2023 roku starują w trzecim konkursie TCS w Innsbrucku w Austrii.

Na kolejny turniej firmy bukmacherskie mają przygotowane kolejne BONUSY, które warto wykorzystać! Promocje obowiązują zarówno nowych jak i stałych graczy. Co trzeba zrobić aby otrzymać darmowy bonus lub dodatkową gotówkę? Sprawdźcie firmy bukmacherskie na naszej stronie! Możecie wybrać baner i przenieść się od razu na stronę rejestracji lub skorzystać z naszych opisów legalnych firm bukmacherskich. Sprawdźcie jaki bukmacher Wam najbardziej odpowiada i zarejestrujcie nowe konto. Życzymy powodzenia w typowaniu wyników i wielkich wygranych!

więcej tematów >