Tym razem liderzy nie skakali!

Zawody w Rasnow odbyły się bez czołowych zawodników zajmujących wysokie pozycje w kwalifikacji generalnej Pucharu Świata. W ten weekend nie zobaczyliśmy naszej kadry A, skoczkowie trenowali w Polsce przed kolejnymi zawodami. Jedynie reprezentacja Niemiec wystawiła najmocniejszy skład.


W Rumunii Polskę reprezentowali Kacper Juroszek, Jan Habdas, Tomasz Pilch i Maciej Kot. Sobotni indywidualny konkurs wygrał Andreas Wellinger, drugi był Zigy Jelar a trzeci Karl Geiger. Najlepszy z Polaków, Pilch zajął 12 miejsce. Niedzielne zawody to kolejny konkurs duetów. Polskę reprezentował Juroszek i Pilch. Po pierwszej i drugiej serii nasi skoczkowie zajmowali 7 miejsce, w trzeciej serii Polacy skakali troszkę lepiej i ostatecznie nasz duet zajął zadowalające 5 miejsce w konkursie. Zawody wygrali Niemcy, drugie miejsce należało do Słowenii, a trzecie do Austrii.


Zawody w Rasnow nie zmieniły pozycji liderów Pucharu Świata. W klasyfikacji generalnej Granerud nadal prowadzi, drugi jest Kubacki, a trzeci Lanisek. Żyła bez zmian na piątym miejscu. W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów pierwsze miejsce utrzymuje Austria, drugie Norwegia, Polska trzecie. Jednak drużyna ze Słowenii traci tylko 8 pkt do naszej reprezentacji.
Kolejne zawody w marcu. Termin: 11.03. – 12.03.2023 roku, to zawody indywidualne w Oslo, w Norwegii.


Załóż konto z aplikacją od LVBET i odbierz 20 zł!
więcej tematów >