Euro 2024


Eliminacje do Euro 2024 już za nami. 21 listopada zakończyły się wszystkie pojedynki fazy grupowej do Euro 2024. Podsumujmy, które drużyny wychodzą i zagrają na mistrzostwach starego kontynentu. Grupa A: Hiszpania i Szkocja, grupa B: Francja i Holandia, grupa C: Anglia i Włochy, grupa D: Turcja i Chorwacja, grupa E: Albania i Czechy, grupa F: Belgia i Austria, grupa G: Węgry i Serbia, grupa H: Dania i Słowenia, grupa I: Rumunia i Szwajcaria, grupa J: Portugalia i Słowacja.
Niestety Polacy nie popisali się w tych eliminacjach. W swojej grupie zajęli dopiero 3 miejsce i zagrają w barażach. Mieliśmy grupę marzeń, wszystkie drużyny miały sie przed nami położyć i oddac punkty. Jednak okazuje się że Polska w piłce nożnej nieowele znaczy. Lepszymi ekipami są Albańczycy czy Czesi! Nawet Moldawia dala nam się we znaki. Jakie szansę mamy jeszcze na awans? Nasza drużyna znalazła się w dywizji A i zagra z Estonią 21.03.2024 roku. W ewentualnym finale z Walią bądź z kimś z trójki: Finlandia, Ukraina, Islandia w dniu 26.03.2024 roku. Te mecze mogą przynieś naszej drużynie zaszczyt zagrania na Euro. Jednak nie spodziewajmy się zbyt wiele. Wczorajszy mecz z Łotwą pokazał, że nie jesteśmy w najlepszej formie. Widać że przed Michałem Probierzem jeszcze dużo pracy nad zespołem. I warto się zastanowić czy wygrana 2:0 z jedną z najsłabszych drużyn Europy to szczyt naszych możliwości?
Losowanie grup Euro 2024 odbędzie się 2 grudnia w Hamburgu.

więcej tematów >