W weekend polscy skoczkowie wystartowali w konkursie indywidualnym na skoczni w Ruce.

Konkurs w sobotni poranek wygrał Anze Lanisek, drugi był Stefan Kraft, trzeci Piotr Żyła, Dawid Kubacki zajął 4 miejsce. W pierwszej dwudziestce znalazł się również Kamil Stoch zajmując 17 miejsce. Wszyscy mocno wierzyliśmy iż Dawid będzie w stanie powalczyć o kolejne zwycięstwo, jednak trochę mu do tego celu zabrakło. Niedzielne skoki przyniosły niesamowite emocje. Pierwszy raz od 9 lat, dwóch skoczków musiało podzielić się pierwszym miejscem. Był to Stefan Kraft i Halvor Egner Granerud. Nasi skoczkowie byli kolejno na 5 miejscu Piotr Żyła, na 6 Dawid Kubacki, a w pierwszej dwudziestce utrzymał się także Kamil Stoch. Forma tego ostatniego daje dużo do życzenia, ale liczymy że szczyt jeszcze przyjdzie i dołączy on do swoich kolegów z drużyny!

W klasyfikacji generalnej pucharu świata, na pierwszym miejscu, nadal utrzymuje się Dawid Kubacki z 290 punktami. Tuż za nim jest Stefan Kraft (285 pkt) a trzecie miejsce należy do Anże Lanisek (236 pkt). Piotr Żyła przeskoczył na miejsce piąte (182 pkt) natomiast Kamil Stoch nadal pozostaje na miejscu 19 (58 pkt). Wydaje się, że aktualnie trudno będzie Kamilowi przeskoczyć wyżej w klasyfikacji. Wszyscy pamiętamy jego sukcesy i liczymy że podobnie jak w poprzednich sezonach zacznie skakać znacznie lepiej. Dawid Kubacki prezentuje bardzo dobą formę od pierwszego turnieju i oby ta forma została utrzymana. Trzymamy kciuki za naszych skoczków i kibicujemy aby na kolejnych zawodach indywidualnych, które odbędą się 9 grudnia w Titisee – Neustadt w Niemczech, ponownie stanęli na podium.

Oglądając zawody w Tv, możecie obstawiać wyniki zawodów w legalnych firmach bukmacherskich, które polecamy na naszej stronie. Warto sprawdzić czy czasami jeszcze nie macie założonego konta np. w LVBET, BETCRIS, ETOTO, PZBUK, BETFAN lub w FUKSIARZ! Jeżeli możecie skorzystać z ich ofert, to na pewno warto. Ściągnijcie darmowe Freebety oraz odbierzcie dodatkową gotówkę, która czeka w specjalnych promocjach bukmacherskich.

więcej tematów >