Kolejne medale dla Polski!

Weekendowe zmagania naszych rodaków na Igrzyskach Europejskich przyniosły nie małe sukcesy. Złoto zdobyły: kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska w K2 500 m i Dorota Borowska w C1 200 m, Ewa Swoboda w biegu na 100 m, Pia Skrzyszkowska w biegu przez płotki na 100 m i Julia Walczyk – Klimaszyk w szermierce – floret indywidualnie oraz Wojciech Nowicki w rzucie młotem.

Srebro natomiast przypadło: Natalii Kaczmarek w biegu na 400 m, kajakarkom C2 200 m Sylwii Szczerbińskiej i Aleksandrze Kitewskiej, kobiecej sztafecie 4 x 100 m (Marice Popowicz – Drapała, Monice Romaszko, Magdalenie Stefanowicz i Ewie Swoboda), Albertowi Komańskiemu w biegu na 200 m, sztafecie mieszanej 4x 400 m (Maksowi Szwed, Annie Kiełabsińskiej, Igorowi Bogaczyńskiemu, Natalii Kaczmarek) oraz Krzysztofowi Kaczkowskiemu w szermierce – szabla indywidualnie.

Brązowy medal wywalczyli: Marcin Dzieński we wspinaczce sportowej na czas, Michał Bąbos w karate – kumite kat. 84 kg, Natalia Kochańska, Aneta Stankiewicz oraz Julia Piotrowska w strzelectwie – karabin pneumatyczny z 10 metrów drużynowo, koszykarze 3×3 (Adrian Bogucki, Szymon Rduch, Mateusz Szlachetka, Przemysław Zamojski) oraz Norbert Kobielski w skoku wzwyż.
Polska w klasyfikacji medalowej zajmuje 5 miejsce z 24 medalami. Trzymamy dalej kciuki za naszych!

więcej tematów >