Igrzyska Europejskie!

„Jesteśmy jednością”!

Pod takim hasłem w dniach 21.06 – 02.07.2023 roku rozpoczynają się Igrzyska Europejskie Kraków – Małopolska 2023. Są to multidyscyplinarne zawody sportowe rozgrywane co cztery lata. Inauguracyjna edycja odbyła się w Baku w 2015 roku, a impreza ta zarządzana jest przez Europejski Komitet Olimpijski.

W tym roku na liście dyscyplin sportowych w których będzie rywalizowało aż 48 reprezentacji narodowych znalazły się: beach soccer, łucznictwo, pływanie synchroniczne, badminton, koszykówka 3×3, piłka ręczna plażowa, siatkówka plażowa, taniec sportowy – breaking, kajakarstwo (slalom, sprint), kolarstwo (MTB, BMX), szermierka, judo, pięciobój nowoczesny, rugby 7-osobowe, strzelectwo sportowe, skoki narciarskie, wspinaczka sportowa, tenis stołowy, triathlon, teqball, padel, boks tajski oraz karate, zrezygnowano natomiast z biegów górskich.

W wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę w 2022 roku, Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął decyzję o nie zapraszaniu sportowców z Rosji i Białorusi do tych międzynarodowych zawodów.

Trzymamy kciuki za polską reprezentację!

więcej tematów >