Do widzenia panie Santos!

I stało się! Już chyba wszyscy kibice w Polsce na to czekali! Fernando Santos kończy misję!
Po ośmiu miesiącach Fernando Santos pożegnał się z reprezentacją Polski w piłce nożnej. Był to najkrócej panujący trener naszych piłkarzy od 2002 roku. Wszyscy pokładali w nim nadzieje, biorąc oczywiście pod uwagę jego osiągnięcia jako selekcjonera reprezentacji Portugalii. Jego los okazał się przesądzony po wyjazdowej porażce z Albanią. W środę 20.09 po kilku godzinach negocjacji osiągnięto porozumienie i rozwiązano kontrakt z selekcjonerem. Za 230 dni prowadzenia reprezentacji Santos zarobił 5.3 mln zł. Jak widać była to dla niego finansowo dobra współpraca.


Na konferencji prasowej w środę 20.09 PZPN ogłosił, że nowym selekcjonerem reprezentacji został Michał Probierz – były polski piłkarz i trener kadry U21. Swoją karierę trenerską rozpoczął w 2005 roku, kiedy to został trenerem Polonii Bytom. Był również trenerem takich klubów jak: Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok, ŁKS Łódź, Aris Saloniki, Wisław Kraków, GKS Bełchatów, Lechia Gdańsk, Cracovia, Brut-Bet Termalica Nieciecza. Od 4 lipca 2022 roku był selekcjonerem reprezentacji Polski U – 21. Umowa Michała Probierza na prowadzenie naszej kadry obowiązuje do końca eliminacji do Mistrzostw Świata 2026.
Polska obecnie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Czy Polak wyprowadzi naszych z grupy i zagramy w Mistrzostwach Europy? Czekamy i zobaczymy co na przyniesie najbliższy mecz naszej reprezentacji. Pierwszy sprawdzian strategii nowego selekcjonera nastąpi na meczu z Wyspami Owczymi w dniu 12.10.

Dajemy nowej miotle szansę i liczymy że przede wszystkim gra naszej drużyny narodowej się poprawi, a potem przyjdą wyniki!

więcej tematów >