Kolejny udany weekend polskich skoczków!

Kolejny weekend należał do polskich skoczków. W dniach 09.12 – 11.12.2022 roku
w Titisee – Neustadt w Niemczech odbyły się zawody indywidualne oraz zawody mieszane typu mikst. W piątkowym konkursie pierwszy był Anze Lanisek, tuż za nim Dawid Kubacki, na najniższym podium stanął Stefan Kraft. Polacy zajęli kolejno czwarte miejsce Piotr Żyła, Kamil Stoch ósme miejsce a Paweł Wąsek jedenaste. Pozostali nie zapunktowali.

W dniu 10.12.2022 roku rozpoczęły się pierwsze z dwóch skoków drużyn mieszanych. W polskiej drużynie wystartował Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kinga Rajda oraz Nicole Konderla. Panowie skakali bardzo dobrze, można było na nich liczyć. Polskie skoki kobiece nie są w czołówce światowej i  trudno było odrobić straty naszych Pań. Ostatecznie Polska drużyna zajęła siódme miejsce. Konkurs wygrała drużyna z Austrii, drugie miejsce zajęli Norwegowie a trzecie Niemcy.

Niedzielne skoki można należały ponownie do Dawida Kubackiego, który nie dał szans innym rywalom i ponownie usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Drugie miejsce zajął skoczek ze Słowenii Anze Lanisek, trzeci był skoczek z Australii Stefan Kraft. Piotr Żyła zajął czwarte miejsce, Kamil Stoch ósme a Paweł Wąsek jedenaste.

W klasyfikacji generalnej pucharu świata bezkonkurencyjny jest nadal Dawid Kubacki z 309,7 punktami. Na drugim miejscu jest Anze Lanisek (284 pkt) a tuż za nim Stefan Kraft (283,1 pkt). Polacy zajmują kolejno czwarte miejsce Piotr Żyła (274,3 pkt), Kamil Stoch ósme miejsce (268,7 pkt), Paweł Wąsek jest jedenasty (260,5 pkt).  W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów polska drużyna zajmujemy 3 miejsce z 972 pkt.

Kibicujmy dalej naszym skoczkom, a następny konkurs indywidualny odbędzie się już 16.12 – 18.12.2022 w Engelbergu, w Szwajcarii. Macie szansę wykorzystać bonusy od legalnych firm bukmacherskich. Jeżeli wiecie kto jest w najlepszej formie i macie nosa do zakładów to warto założyć konto i sprawdzić swoje szczęście. Na naszej stronie macie wiele firm z których warto korzystać. W zakładce Top Bukmacherzy macie opisane ich zalety oraz gdzie znajdziecie największe bonusy od rejestracji czy pierwszej wpłaty!

więcej tematów >