Kolejne mecze Ekstraklasy!

To już 13 kolejka, która prezentowała się następująco: Remisy 2:2 zanotowali Ruch Chorzów ze Śląskiem Wrocław, 1:1 Warta z Piastem, Cracovia z Lechem oraz Raków z Widzewem. Korona Kielce pokonała Puszczę 5:3, Górnik Zabrze wygrał spektakularnie 5:0 z ŁKS Łódź. Pogoń Szczecin pokonała 2:1 Jagiellonię, Stal Mielec odniósł szokująco łatwe zwycięstwo 3:1 z Legią, a Radomiak Zagłębie 3:2. Czerwoną kartkę na swoje konto zapisał Peter Pokorny ze Śląska Wrocław.
Trzeba przyznać że działo się w tej kolejce i była bardzo dużo, dość niespodziewanych wyników. Za to uwielbiamy ten sport!

Pierwszy weekend listopada przyniósł również nie małe emocje. Podsumujmy 14 kolejkę w której padł remis 0:0 w meczu Piasta z Koroną. Wynik 2:0 dla: Pogoni w meczu z Puszczą, Lecha w meczu z Ruchem. Jagiellonia pokonała 4:0 Stal Mielec, a Raków nie dał szans Zagłębiu Lubin wygrywając z nimi 5:0. Górnik wygrał 1:0 z Cracovią i taki sam wynik przypadł Legi w meczu z Radomiakiem. Natomiast Śląsk Wrocław wygrał 2:1 z ŁKS Łódź. Czerwoną kartkę otrzymał Fredrik Ulvestad z Pogoni Szczecin.
Listopad to ewidentnie miesiąc faworytów, ponieważ wszyscy jak jeden mąż wygrywali swoje pojedynki.

Po tych 2 weekendach na prowadzeniu nadal jest Śląsk Wrocław z 30 pkt. Ich forma imponuje i już można się zastanawiać czy uda im się dociągnąć do końca. Byłby to na pewno ogromny sukces tego klubu i dość niespodziewany przez kibiców. Jagiellonia Białystok znajduje się tuż za plecami, na 2 miejscu z 29 pkt, a Lech Poznań utrzymał trzecie miejsce z 28 pkt.
Przed nami kolejne listopadowe weekendy z dużą dawką emocji piłkarskich. Polska liga zaskakuje więc warto obserwować rywalizację w Ekstraklasie ❗

więcej tematów >