3 kolejka PKO Ekstraklasy za nami!

Weekend minął nam z 3 kolejką PKO Ekstraklasy. W piątek mieliśmy okazję zobaczyć dwa mecze. Jagiellonia Białystok wygrała z Widzewem Łódź 2:1, a ŁKS Łódź strzelił pierwsze gole w sezonie i wygrał Koroną Kielce także 2:1.

Sobotnie mecze to remis Rakowa Częstochowy z Wartą Poznań 2:2 oraz 0:0 dla Górnika Zabrze i Piasta Gliwice. Mistrz Polski walczył o pełną pulę, ale rywal okazał się być bardzo dobrze przygotowany. Pierwsza strata punktów na pewno im nie zaszkodzi na początku nowej walki o tytuł. Mecz Śląska Wrocław i Pogoni Szczecin się nie odbył, gdyż został przełożony na dzień 10.02.2024 roku.

W niedzielę Zagłębie Lubin zremisowało 1:1 z Lechem Poznań, a Legia Warszawa wygrała na swoim stadionie 3:0 z Ruchem Chorzów. Legia poradziła sobie bardzo łatwo, gdyż rywale szybko stracili jednego obrońcę za czerwoną kartę. Lech długo się męczył, ale ostatecznie strzelił na remis i wywiózł punkt do ligowej tabeli.
Ostatni mecz tej kolejki rozegrany został w poniedziałek 7 sierpnia i zakończył się wygraną Puszczy Niepołomice z Stalą Mielec 1:0. Beniaminek wygrał za 3 punkty i ucieszył swoich kibiców. Walka o utrzymanie w Ekstraklasie rozpoczęła się na dobre!

Ten weekend dla fanów piłki był bardzo emocjonujący. Aż trzech zawodników otrzymało czerwone kartki. Byli to Kryspin Szcześniak w 70 minucie (Górnik Zabrze), Radosław Murawski w 50 minucie (Lech Poznań) oraz Konrad Kasolik w 23 minucie (Ruch Chorzów). Mieliśmy także 3 remisy, ale co cieszy najbardziej, znów zobaczyliśmy sporo goli.
Kolejna, 4 kolejka Ekstraklasy będzie trwać od 11.08 do 14.08. Zapowiada się ciekawy i emocjonujący weekend z polską piłką nożną.