Kolejne zawody za nami!

W ten weekend odbył się kolejny konkurs indywidualny, tym razem w Engelbergu w Szwajcarii.  W sobotę 17.12. na pierwszym miejscu wylądował Anze Lanisek. Nie zaszkodziło to jednak Dawidowi Kubackiemu, Polak zajął drugie miejsce a Piotr Żyła – trzecie. W pierwszej dziesiątce znalazł się również Kamil Stoch, który uplasował się na ósmym miejscu. Niedzielne skoki należały już do Dawida Kubackiego, który zajął oczywiście pierwsze miejsce i umocnił swoją pozycje w klasyfikacji generalnej. W pierwszej trójce znaleźli się również Manuel Fettner i Anze Lanisek. Piotr Żyła zajął piąte miejsce a pozostali nasi skoczkowie nie zakwalifikowali się do rundy finałowej. W tym roku trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch ewidentnie nie ma szczęścia i to nie jest jego sezon.

W klasyfikacji generalnej pucharu świata Dawid Kubacki nadal jest na prowadzeniu z 650 punktami. Na drugim miejscu jest Anze Lanisek (576 pkt) a na trzecim miejscu jest Stefan Kraft (467 pkt). Pozostali Polacy zajmują kolejno piąte miejsce Piotr Żyła (377 pkt) a Kamil Stoch spadł na czternaste miejsce. Paweł Wąsek znajduje się na dwudziestym piątym, Tomasz Pilch na czterdziestym drugim, Stefan Hula na czterdziestym szóstym a Aleksander Zniszczoł na czterdziestym dziewiątym. W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów nasza drużyna zajmuje 2 miejsce z 1297 pkt. Liderem jest drużyna z Austrii z 1475 pkt.

Po przewie świątecznej, w dniu 29 grudnia 2022 roku, rozpocznie się Turniej Czterech Skoczni. Pierwsze zawody tego prestiżowego cyklu rozpoczną się w Oberstdorfie w Niemczech.