Turniej w Zakopanem!


W weekend 14-15.01.2023 roku nasi skoczkowie rywalizowali na skoczni w Zakopanem.

Dotychczas w  tym miejscu odbyło się 45 indywidualnych konkursów Pucharu Świata. Najwięcej zwycięstw bo aż pięć odniósł Kamil Stoch (2011, 2012, 2015, 2017 i 2020).  Natomiast w sezonie 2012/2013 w Zakopanem w dniu 11 stycznia 2013 roku po raz pierwszy przeprowadzono konkurs drużynowy. Polacy na Wielkiej Krokwi tylko raz odnieśli zwycięstwo drużynowe. W 2018 roku w zwycięskim zespole wystąpili wówczas Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

W weekendowych zawodach nie zobaczyliśmy zawodników z Japonii. Po słabym występie w TCS odpuścili rywalizację w Polsce.

W sobotę 14.01.2023 roku odbył się pierwszy w tym sezonie konkurs drużynowy. W drużynie biało czerwonych znaleźli się Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Po pierwszej serii nasza drużyna prowadziła, druga była drużyna z Austrii, na trzecia natomiast drużyna z Niemiec. W serii finałowej nasza drużyna przegrała tylko jednym punktem z drużyną Austriaków, Niemcy utrzymali trzecie miejsce. Zdobyliśmy drugie miejsce na podium z czego bardzo się cieszyliśmy. Nasza drużyna walczyła bardzo mocno i wykonała długie i ładne technicznie skoki.

W dniu 15.01.2023 roku przyszedł czas na zawody indywidualne. Konkurs niedzielny był nie mniej emocjonujący co zawody dnia poprzedniego. Pogoda nie sprzyjała skoczkom, kilka razy schodzili z belki z uwagi na niekorzystny wiatr. Z tej przyczyny odwołano serię próbną. Upadek podczas zawodów zaliczył Domen Prevc, na szczęście szybko się podniósł. Po pierwszej serii Dawid Kubacki prowadził. Dużym zaskoczeniem było nie zakwalifikowanie się Piotra Żyły do finałowej trzydziestki. O podium walczyli Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Jan Habdas. Ostatecznie zawody indywidualne wygrał Norweg Halvor Egner Granerud, Dawid Kubacki stracił tylko 1,1 pkt i zajął drugie miejsce, trzeci był Stefan Kraft. Kamil Stoch zakończył na miejscu siódmym, dwudziesty pierwszy był Jan Habdas, dwudziesty siódmy Aleksander Zniszczoł, a ostatni niestety Paweł Wąsek. Były to niesamowite i pełne wrażeń zawody.

W kwalifikacji Pucharu Świata Dawid Kubacki utrzymuje pierwszą pozycję. Halvor Egner Granerud wskoczył na miejsce drugie a Anże Lanisek spadł na miejsce trzecie, czwarty nadal jest Stefan Kraft a piąty Piotr Żyła, Kamil Stoch jest ósmy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów Austria jest na pierwszym miejscu, a Polacy na drugim.

Kolejne zmagania skoczków w konkursach indywidualnym już w dniach od 20 do 22.01.2023 roku w Sapporo w Japonii.

Bonus 20 zł bez depozytu
więcej tematów >