Skoki w Lahti!

W dniach 25.03 – 26.03.2023 roku odbył się konkurs skoków narciarskich w Lahti. Co nam przypomina Finlandia i miasto Lahti? Dokładnie 12 lat temu, 26 marca, na tej skoczni Adam Małysz oddał swój ostatni skok w karierze.
W konkursie tym nie wystąpił Dawid Kubacki. Skoczek w zeszłą niedzielę wycofał się z rywalizacji z powodu problemów zdrowotnych żony. W tym miejscu przesyłamy nasze wsparcie dla całej rodziny!

W sobotnich zawodach drużynowych, Polskę reprezentowali: Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Kamil Stoch, Piotr Żyła. Po pierwszej serii Polacy zajęli drugie miejsce. Ostatecznie zdobyliśmy podium i w konkursie nasi skoczkowie wylądowali na miejscu trzecim. Drugie miejsce należało do Słowenii, a pierwsze do Austrii.

W niedzielnym konkursie indywidualnym na liście startowej znalazło się 6 Polaków: Stoch, Żyła, Wąsek, Zniszczoł, Habdas i Pilch. Po kwalifikacjach wszyscy Polacy dostali się do konkursu. Najlepszy był Stoch, który zajął 4 miejsce. Z powodu złych warunków atmosferycznych, konkurs zakończył się na pierwszej serii. Zawody wygrał Ryoyu Kobayashi, drugi był Stefan Kraft, a trzeci Karl Geiger. Nasi skoczkowie zajęli kolejno miejsca: Habdas 11, Wąsek 12, Zniszczoł 14, Stoch 18, Żyła 20, a Pilch 49.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pierwsze miejsce nadal należy do Graneruda. Zdobył on już 2058 pkt. i ma bardzo dużą przewagę nad drugim zawodnikiem. Vice liderem jest Kraft z 1630 pkt, a Kubacki na miejscu trzecim z 1592 pkt. Żyła spadł na miejsce 6 i ma 906 pkt. Stoch zajmuje 14 miejsce, Wąsek 31, Zniszczoł 35, Habdas 43, Pilch 49, Juroszek 56, Hula 78, a Kot 79.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów na pierwszym miejscu jest Austria – 6350 pkt, na drugim Norwegia – 5140 pkt, Słowenia na miejscu trzecim z 4782 pkt, Polska spadła na miejsce 4 i ma 4484 pkt.
Kolejne zawody odbędą się w Planicy, już 31.03.

Załóż konto z aplikacją od LVBET i odbierz 20 zł!