Wystartował sezon żużlowy 2023!

Ostatni weekend marca był bardzo szczęśliwy dla kibiców żużla ponieważ w końcu można było usłyszeć i poczuć to co kochają najbardziej!

Jak wielka jest miłość do sportu żużlowego w Polsce, można było się przekonać podczas weekendu 24-26.03. Na stadionach podczas kilku turniejów było wiele tysięcy kibiców. Pomimo złej pogody (przelotne deszcze oraz zimny wiatr) wielu fanów przyszło zobaczyć swoich idoli w akcji.

Pierwszymi, oficjalnymi zawodami w Polsce był pożegnalny turniej Piotra Protasiewicza w Zielonej Górze. Ten świetny zawodnik, pożegnał się z kevlarem o ponad 30 latach jazdy jako zawodnik. Legenda Falubaz Zielona Góra, największe sukcesy zdobywał u boku Tomasza Golloba w Polonii Bydgoszcz. Teraz zmienia pracę z jazdy na torze, na dyrektora sportowego. Panu Piotrowi życzymy wszystkiego co najlepsze, a że PePe to profesjonalista, to na pewno doskonale poradzi sobie w nowej roli.

Jego turniej wygrał, niesamowity tego dnia, Jarosław Hampel. Mały przegrał tylko raz z Mistrzem Świata Bartoszem Zmarzlikiem. Podczas zawodów nie było dużej walki o pozycje, ale najważniejsze że wszyscy pokazali się z dobrej strony i zakończyli turniej bezpiecznie.

W niedzielę odbyły się zawody w Lesznie oraz w Bydgoszczy. Lepszą stawkę zawodników przyciągnął turniej, który od lat rozpoczyna sezon w Polsce, Kryterium Asów. Mogliśmy zobaczyć powracającego Artema Lagutę, mistrza Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka, Dominika Kuberę czy Nickiego Pedersena.

Wygrał, oklaskiwany przez bydgoską publiczność, Artiom Laguta. Zawodnik, który o rocznej przerwie może kontynuować swoją karierę, czuł się na torze Polonii doskonale. Jego akcja dnia, gdy odbił się od bandy, podniosła ciśnienie kibicom zgromadzonym na stadionie.

Oczywiście od tygodnia na tor wyjeżdża coraz więcej drużyn. Pojedynki sparingowe odbyły się już między innymi w Rzeszowie, Toruniu czy Częstochowie. Na pewno będzie coraz więcej treningów i sparingów. Jedynie pogoda jeszcze jest jedną wielką niewiadomą.

Kto udał się na stadiony, mógł poczuć to co czeka nas nowym sezonie. Widać już, kto dobrze przepracował okres zimowy i kto może grać pierwsze skrzypce w najlepszej lidze świata. Czekamy z utęsknieniem na pierwsze pojedynki ligowe, które zweryfikują kontrakty prezesów.

Wszystkich kibiców zapraszamy do obserwowania naszej strony, gdzie będziemy podawać na pewno sporo typów żużlowych. W końcu w tym się najbardziej specjalizujemy. Warto obserwować nasze Social Media czyli Facebook, Instagram oraz Tik Tok. Dodajcie do ulubionych także profil: żużel na Facebooku, gdzie będzie sporo wiadomości na temat speedwaya oraz konkursy z związane z tym sportem:

Zapraszamy: https://www.facebook.com/zuzelplus


Firmy bukmacherskie przygotowują ofertę pod kibiców czarnego sportu!

Najlepszą na weekend miał bukmacher BetFan i na początek proponujemy skorzystać z tej promocji.

Zarejestruj nowe konto ze specjalnym kodem: BFF i stawiaj na ŻUŻEL!

więcej tematów >