Dawid Kubacki 2 w turnieju!


W dniu 06.01.2023 roku nasi skoczkowie zakończyli zmagania w TCS. Rekordzista skoczni w Bischoshofen, Dawid Kubacki, w 2019 roku skoczył tu 145 m, a w 2020 roku triumfował w całym Turnieju.


W pierwszej serii konkursu głównego Paweł Wąsek przegrał z Janem Hoerl co nie pozwoliło mu dalej walczyć. Piotr Żyła wykonał piękny skok i pokonał Domena Prevca, równie dobrze poleciał Kamil Stoch, który wygrał z Clemensem Leitnerem. Stefan Hula natomiast został wyeliminowany z konkursu przez Ryoyu Kobayashi. Dawid Kubacki oczywiście nie zwiódł i skoczył bardzo dobrze wygrywając z Janem Habdasem. Halvor Egner Granerud wygrał pierwszą serię. Do głównego pojedynku z naszych polskich skoczków zakwalifikowali się jedynie Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła.


Ostatnie skoki tego konkursu przyniosły następujące miejsca: Piotr Żyła dziesiąte, Kamil Stoch szóste, a Dawid Kubacki trzecie. Pierwsze miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud i to zapewniło mu zdobycie Złotego Orła Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej TCS należy do Dawida Kubackiego, dla naszego skoczka to nie jedyna radość tego dnia. Kubacki po raz drugi został ojcem, o czym powiadomiła jego żona w mediach społecznościowych. Na trzecim miejscu uplasował się Anze Lanisek. Klasyfikacje generalną TCS Piotr Żyła zakończył tuż za podium, a Kamil Stoch na szóstym miejscu.
W kwalifikacji Pucharu Świata Dawid Kubacki utrzymuje pierwszą pozycję. Anże Lanisek jest drugi, trzeci Halvor Egner Granerud, czwarty Stefan Kraft na piątym miejscu ciągle Piotr Żyła. Kamil Stoch zaliczył kolejny skok i jest na ósmym miejscu. Pozostali skoczkowie spadli o jedno miejsce.


W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów polska drużyna utrzymuje 2 miejsce z 1924 pkt. Na pierwszym miejscu jest drużyna z Austrii z 2176 pkt.
14 stycznia skoczkowie powalczą w Zakopanem podczas konkursu drużynowego, a 15 stycznia w zawodach indywidualnych.

Co trzeba zrobić aby otrzymać darmowy bonus lub dodatkową gotówkę? Sprawdźcie firmy bukmacherskie na naszej stronie! Możecie wybrać baner i przenieść się od razu na stronę rejestracji lub skorzystać z naszych opisów legalnych firm bukmacherskich. Sprawdźcie jaki bukmacher Wam najbardziej odpowiada i zarejestrujcie nowe konto. Życzymy powodzenia w typowaniu wyników i wielkich wygranych!

więcej tematów >