Turniej czterech skoczni!

Wystartowaliśmy!!

Za nami pierwszy Turniej Czterech Skoczni. W dniu 29 grudnia konkurs rozpoczął się pierwszą serią w systemie KO (knock-out – w pierwszej serii skoczkowie skaczą w 25 parach ustalonych na podstawie serii kwalifikacyjnej, z których do serii finałowej przechodzą zwycięzcy oraz 5 przegranych z najlepszymi notami).

Rywalizacja przedstawiała się następująco: Dawid Kubacki zmierzył się Bułgarem Władimirem Zografskim, rywalem Kamila Stocha był Amerykanin Erik Belshaw, natomiast Piotr Żyła w bratobójczym pojedynku rywalizował ze Stefanem Hulą. Paweł Wąsek walkę o awans do serii finałowej stoczył z Norwegiem Mariusem Lindvikiem, a rywalem Jana Habdasa był Norweg Kristoffer Eriksen Sundal.

Do drugiej serii finałowej z Polaków awansował Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch oraz Paweł Wąsek. Liderem był Norweg Halvor Egner Granerud.

Mimo problemów z wiatrem podczas tego konkursu Polacy skakali bardzo dobrze i otrzymywali fantastyczne noty za styl. Piotr Żyła zakończył konkurs na drugim miejscu z 299 pkt, Dawid Kubacki na miejscu trzecim z 294,9 pkt. Pierwsze miejsce utrzymał Halvor Egner Granerud z 312,4 pkt.

W klasyfikacji generalnej pucharu świata bezkonkurencyjny nadal jest Dawid Kubacki z 710 punktami. Na drugim miejscu ciągle utrzymuje się Anze Lanisek z 602 pkt, na trzecie miejsce wskoczył Halvor Egner Granerud z liczbą 516 pkt, Stefan Kraft spadł oczko niżej i zajmuje czwarte miejsce z 515 punktami. Polacy utrzymują te same miejsca co po ostatnim konkursie. Piąte miejsce Piotr Żyła (457 pkt), Kamil Stoch czternaste, Paweł Wąsek ma dwudzieste piąte, Tomasz Pilch czterdzieste drugie, Stefan Hula czterdzieste szóste a Aleksander Zniszczoł czterdzieste dziewiąte.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów polska drużyna utrzymuje 2 miejsce z 1478 pkt. Na pierwszym miejscu jest drużyna z Austrii z 1617 pkt.

Nowy Rok zaczniemy drugim konkursem TCS w Niemczech w Garmisch-Partenkirchen. Warto wspomnieć że rekord tej skoczni należy do Dawida Kubackiego w 2021 rok skoczył aż 144 metry. Rozpoczynamy o 12.30 serią próbną i trzymamy kciuki za naszych!

Na strat turnieju firmy bukmacherskie mają przygotowane nowe BONUSY, które warto wykorzystać! Promocje obowiązują zarówno nowych jak i stałych graczy. Co trzeba zrobić aby otrzymać darmowy bonus lub dodatkową gotówkę? Sprawdźcie firmy bukmacherskie na naszej stronie! Możecie wybrać baner i przenieść się od razu na stronę rejestracji lub skorzystać z naszych opisów legalnych firm bukmacherskich. Sprawdźcie jaki bukmacher Wam najbardziej odpowiada i zarejestrujcie nowe konto. Życzymy powodzenia w typowaniu wyników i wielkich wygranych!

więcej tematów >