PGE Ekstraliga 2023!

Nadszedł ten czas na który czekają wszyscy żużlowi kibice w Polsce. Już 08.04.2023r. startujemy z pojedynkami w PGE Ekstralidze. Na pierwszy ogień, w sobotę, rzuceni zostali: Apator Toruń v Stal Gorzów oraz GKM Grudziądz v Włókniarz Częstochowa.

Kto jest faworytem tych pojedynków? W pierwszym spotkaniu trudno wskazać tak na 100% kto wygra. Apator jedzie u siebie, ale to zawodnicy z Gorzowa zaprezentowali się bardzo dobrze w turniejach przed sezonem. Zarówno Szymon Woźniak jak i Martin Vaculik oraz Anders Thomsen są w bardzo dobrej dyspozycji, lecz w 3 nie wygrają meczu. W Toruniu mają więcej możliwości i szczególnie powracający Emil Sajfutdinov powinien podnieść ich wartość. My stawiamy na zwycięstwo gospodarzy 49:41!

W drugim spotkaniu również nie można wskazać pewniaka, choć na pierwszy rzut oka to zespół z Częstochowy wygląda na mocniejszy. Gospodarze nie będą mieć handicapu własnego toru, gdyż przykryty tor i opady na pewno zmienią jego nawierzchnię. Do tego trzeba wspomnieć o obolałym Nickim Pedersenie, a w kuluarach mówi się sporo na temat niesportowego podejścia Gleba Czugunowa. Włókniarz to super rakiety: Leon Madsen i Mikkel Michelsen. Do tego młodzi gniewni: Jakub Miśkowiak, Max Drabik i Kacper Woryna co daje bardzo wybuchową mieszankę. Liczymy na ciekawe widowisko i minimalne zwycięstwo gości. Stawiamy wynik 43:47!

W świąteczną niedzielę 09.04.2023r., zobaczymy tylko jeden pojedynek, w którym pojadą: Unia Leszno oraz Wilki Krosno. Unia w tym sezonie będzie starać się odbudować i powalczyć o pierwszą czwórkę, natomiast beniaminek o pozostanie w elicie. Kto jest faworytem w tym spotkaniu? Tu z pewnością zgodzicie się z nami że więcej przemawia za gospodarzami. Jadą u siebie, a w składzie mają takie gwiazdy jak Janusz Kołodziej i Chris Holder. Pozostali zawodnicy dopełniają całość i wygląda to bardzo dobrze: Bartosz Smektała, Jaimon Lidsey oraz Grzegorz Zengota powinni dołożyć znaczną liczbę punktów. Goście to przede wszystkim skład oparty na zeszłorocznych liderach tj. Vaclav Milik oraz Andrzej Lebiediew. Doszli Jason Doyle oraz Krzysztof Kasprzak i to chyba na tyle. Jason na pewno stanie na wysokości zadania, a Milik z Lebiediewem będą dokładać swoje to o Kasprzaka mocno się obawiamy. Naszym zdaniem gospodarze postawią na swoim i na inaugurację wygrają. Stawiamy wynik 51:39!

Jesteśmy ciekawi Waszych opinii. Możecie dodawać swoje komentarze na Facebooku!

Mecz pomiędzy Motorem Lublin i Spartą Wrocław został przełożony na koniec kwietnia.

Zapraszamy: https://www.facebook.com/zuzelplus


Firmy bukmacherskie przygotowują ofertę pod kibiców czarnego sportu!

Polecamy bukmachera BetFan aby na początek skorzystać z super promocji.

Zarejestruj nowe konto ze specjalnym kodem: „BFF” i stawiaj na ŻUŻEL!

więcej tematów >