Sezon skoków trwa!


W dniach 11.03 – 12.03.2023 roku odbył się pierwszy konkurs z serii Raw Air w Oslo.
W sobotnich zawodach Polskę reprezentowali Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Po serii próbnej w pierwszej dziesiątce znaleźli się Kubacki na drugim miejscu, Zniszczoł na ósmym, a Stoch na dziewiątym. Do finału zakwalifikował się Stoch, Żyła i Kubacki. Zniszczoł niestety skoczył słabo i zajął 31 miejsce. Sobotni konkurs nie był zadawalający dla naszych skoczków. Ostatecznie Kubacki zajął 9 miejsce, Stoch 13, a Żyła 29. Zawody te wygrał Anże Lanisek, Stefan Kraft był drugi, a Karl Geiger trzeci.


Niedzielne zmagania przyniosły nam podium. W pierwszej dziesiątce prologu znaleźli się Stoch i Kubacki, oprócz nich w konkursie wystartował Żyła, Wąsek i Wolny. Po pierwszej serii nic nie wskazywało, że uda się zdobyć dobre miejsce, Kubacki był 5, Stoch 6, Wąsek 17, Żyła 19, a Wolny 41 i nie zobaczyliśmy go w serii finałowej. W tych zawodach Kubacki zdobył podium zajmując trzecie miejsce, drugi był Anże Lanisek a konkurs wygrał Stefan Kraft. Wąsek zakończył zmagania na miejscu 17, Stoch dopiero na 19, a Żyła na 24.
W klasyfikacji cyklu Raw Air na pierwszym miejscu jest Stefan Kraft, na drugim Anże Laniszek, a na trzecim Halvor Egner Granerud. Kubacki zajmuje 4 miejsce, Stoch 10, Żyła jest 23, Wąsek 29, Wolny 42, Zniszczoł 48.
Kolejne zawody Raw Air odbędą się w Lillehammer od 13.03 do 16.03.2023 roku


Załóż konto z aplikacją od LVBET i odbierz 20 zł!
więcej tematów >