Piotr Żyła Mistrz Świata, a Dawid Kubacki z brązowym medalem!

Mistrzostwa zaliczone!


W dniu 03.03.2023 roku odbył się ostatni konkurs indywidualny w skokach w ramach Mistrzostw Świata w Planicy. W zawodach wystartowało 4 Polaków, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Po serii próbnej Stoch zajmował trzecie miejsce, Kubacki drugie a liderem był Kraft. Pierwsza seria należała kolejno do: Kobayashiego, Zajca i Graneruda. Kubacki wskoczył na miejsce 4, a Stoch na 6. Konkurs ostatecznie wygrał Timi Zajc, srebro zdobył Ryoyu Kobayashi, a brąz dla naszego Dawida Kubackiego.


Dzień 04.03.2023 rok to konkurs drużynowy. W zawodach tych wystartowała Polska czwórka z piątkowych rywalizacji. Na liście startowej prócz Polaków znalazły się drużyny z Kazachstanu, Rumunii, stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Finlandii, Japonii, Niemiec, Słowenii, Norwegii i Austrii. Po pierwszej serii drużynówki Polska zajmowała piąte miejsce. Mistrzostwa drużynowe wygrała ostatecznie i to po raz pierwszy w historii reprezentacja Słowenii. Srebro należało do Norwegów, a brąz do Austrii. Nasi skoczkowie zajęli, najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce.

Mistrzostwa Świata można podsumować iż były bardzo udane. Nasi zawodnicy zdobyli dwa medale z czego jeden z najcenniejszego kruszcu czyli złota! Cieszy dobra forma zarówno Piotra Żyły jak i Dawida Kubackiego. Walczymy dalej i wracamy do rywalizacji w Pucharze Świata!


Załóż konto z aplikacją od LVBET i odbierz 20 zł!
więcej tematów >