W Polsce i Szwecji, 11 stycznia rozpocznie się walka o tytuł najlepszej męskiej reprezentacji globu w piłce ręcznej. Do Mistrzostw Świata, które odbywają się po raz 28, zakwalifikowały się 32 drużyny. Dla polskich szczypiornistów będzie to siedemnasty występ na najważniejszej imprezie globu. W dorobku mamy cztery medale: jeden srebrny i trzy brązowe. Ostatni raz na najniższym stopniu podium kadrowicze prowadzeni przez Michaela Bieglera stanęli w 2015 r., w Katarze. Srebro wywalczyła reprezentacja Bogdana Wenty na pamiętnym turnieju w Niemczech w 2007 r. Tytułu będzie bronić reprezentacja Dani, która mistrzostwo zdobyła w Egipcie w 2021 r. W finale pokonali Szwedów 26:24 (13:13 ). Tym samym obroniła trofeum wywalczone dwa lata wcześniej.


Polacy rywalizację na mistrzostwach rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Spodek ugości 21 z 61 spotkań turnieju, które odbędą się w naszym kraju. W meczu otwarcia Polacy zagrają w katowickim spodku z Francją.


Faworytami oprócz wymienionych drużyn są także Hiszpania i Słowenia. Mamy bardzo trudną grupę, ale wierzymy w magię tego sportu i w możliwości naszych szczypiornistów.


Sprawdzajcie nasze typy, które będą się pojawiać na stronie. Wykorzystujcie bonusy przygotowane przez firmy bukmacherskie. Jeżeli macie nosa do zakładów i znacie się na piłce ręcznej to możecie wykorzystać aktualne promocje od wielu bukmacherów!

więcej tematów >