Turniej czterech skoczni!


Zakończył się kolejny konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku w Austrii. Był to dobry dzień dla naszych skoczków. Kwalifikacje w dniu 04.01.2023 roku należały do Polaków, pierwsze miejsce zajął Dawid Kubacki, Kamil Stoch był drugi. Na następny dzień, w pierwszej serii konkursu głównego Piotr Żyła pokonał Japończyka Naoki Nakamura, Paweł Wąsek pokonał kazachskiego skoczka Daniła Wasiljewa, Kamil Stoch wygrał z Janem Habdas. Na ostatnią polską parę obniżono belkę i w tym pojedynku Dawid Kubacki pokonał Stefana Hulę. W konkursie za nieprzepisowy strój  został zdyskwalifikowany Clemens Leitner, gdy zasiadł na belce można było zauważyć, że kombinezon był zbyt obszerny
w okolicach kroku. Druga seria finałowa należała do Dawida Kubackiego. Polak wygrał zawody, drugi był Norweg Halvor Egner Granerud, a trzecie miejsce zajął Słowak Anze Lanisek. W pierwszej dziesiątce był również Kamil Stoch na piątym miejscu i Piotr Żyła na dziesiątym. Jest to piąte zwycięstwo Dawida Kubackiego w Pucharze Świata.

W klasyfikacji generalnej TCS liderem nadal jest Norweg Halvor Egner Granerud
z 877,8 pkt, Dawid Kubacki zmniejszył stratę do 23 pkt i zajmuje drugie miejsce, na trzecie miejsce wskoczył Anze Lanisek z 823,5 pkt, Piotr Żyła niestety spadł na czwarte miejsce
z 807,5 pkt.

Patrząc na klasyfikację Pucharu Świata Dawid Kubacki nadal utrzymuje pierwsze miejsce i pierwsza piątka pozostaje bez zmian. Anze Lanisek jest drugi, trzeci Halvor Egner Granerud, czwarty Stefan Kraft a piąte miejsce ciągle należy do Piotra Żyły. Jedynie Kamil Stoch zaliczył skok na dziesiąte miejsce. Paweł Wąsek pozostał na dwudziestym czwartym, Tomasz Pilch na czterdziestym czwartym, Stefan Hula na czterdziestym ósmym, a Aleksander Zniszczoł na pięćdziesiątym drugim.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów polska drużyna utrzymuje 2 miejsce z 1798 pkt. Na pierwszym miejscu jest drużyna z Austrii z 1978 pkt.

W dniu 06.01.2023 roku rozpoczyna się ostatni konkurs TCS w Bischofshofen w Austrii. Trzymamy kciuki za Polaków!

Na kolejny turniej firmy bukmacherskie mają przygotowane kolejne BONUSY, które warto wykorzystać! Promocje obowiązują zarówno nowych jak i stałych graczy. Co trzeba zrobić aby otrzymać darmowy bonus lub dodatkową gotówkę? Sprawdźcie firmy bukmacherskie na naszej stronie! Możecie wybrać baner i przenieść się od razu na stronę rejestracji lub skorzystać z naszych opisów legalnych firm bukmacherskich. Sprawdźcie jaki bukmacher Wam najbardziej odpowiada i zarejestrujcie nowe konto. Życzymy powodzenia w typowaniu wyników i wielkich wygranych!

więcej tematów >