Polacy najlepsi w Lidze Narodów!

Liga Narodów należy do Polski! W niedzielny wieczór Polscy siatkarze wygrali z USA 3:1 w wielkim finale Ligii Narodów. Brawo drużyno!

Cały turniej graliśmy bardzo dobrze i zaliczyliśmy jedynie dwie porażki. Jednak w najważniejszych momentach potrafiliśmy stanąć na wysokości zadania i najpierw pokonaliśmy Brazylię 3:0, potem Japonię 3:1 i na sam koniec reprezentację Stanów Zjednoczonych!

Na początku meczu walka między drużynami była bardzo wyrównana. Jednak Polacy nie oddali 1 seta i wygrali 25:23. Następnie kontuzji doznał Mateusz Bieniek i opuścił boisko, a Amerykanie szybko zareagowali i ten set należał do nich. Wygrali w nim 26:24. W trzecim i czwartym secie Polacy pokazali kto jest najlepszy i ze sporą przewagą pokonali USA 25:18 i 25:18.


Tym sposobem zakończyły się rozgrywki Ligi Narodów. Polscy siatkarze pierwszy raz w historii zdobyli złoty medal Ligii Narodów. Wcześniej w 2021 zdobyli srebro, a brąz w 2019 i 2022 roku. Brązowy medal tym razem wywalczyła reprezentacja Japonii pokonując, w małym finale, Włochy 3:2.

więcej tematów >