Roland Garros 2023r.

Roland Garros 2023r.

28 maja rozpoczął się drugi wielkoszlemowy turniej – French Open i potrwa do 11 czerwca. W turnieju wystąpi co najmniej czterech Polaków liderka rankingu WTA Iga Światek, Hubert Hurkacz, Magda Linette oraz Magdalena Fręch. Terminarz Singla wygląda następująco: 1 runda 28-30 maja, 2 runda 31 maja – 1 czerwca, 3 runda 2-3 czerwca, czwarta runda 4-5 czerwca, ćwierćfinał 6-7 czerwca, półfinał 8 czerwca kobiety, 9 czerwca mężczyźni, finał 10 czerwca kobiety, 11 czerwca mężczyźni. W Deblu French Open powalczą Jan Zieliński, Alicja Rosolska i Magda Linette.

Pula nagród tegorocznej edycji French Open to 49,6 miliona euro. Zwycięscy turniejów singlowych zgarną po 2,3 mln euro czyli 10 milionów złotych i 2000 punktów rankingowych. Jak widać jest o co walczyć!

Faworyci turnieju to Novak Djoković i oczywiście Iga Świątek

Pierwsza runda turnieju przedstawiała się następująco: Magdalena Fręch pokonała Shuai Zhang, a Hubert Hurkacz wygrał z Davidem Goffina i tym sposobem Polacy zameldują się w drugiej rundzie. Niestety Magda Linette przegrała z Leylah Fernandez i pożegnała się z tegorocznym turniejem.

Magda Linette nie zagra również w deblu. Para Linette/Wang wycofała się z gry podwójnej.

Iga Świątek wygrała pierwszą rundę  z Cristiną Bucsa i czekamy na kolejną rywalkę. Iga choć po kontuzji to gra bardzo dobrze i mamy nadzieję że sił jej wystarczy na cały turniej.

Trzymamy mocno kciuki za wszystkich naszych reprezentantów!

Jeżeli macie ochotę skorzystać z kursów w tym turnieju i szukacie wyjątkowych promocji to zapraszamy na naszą stronę. Spróbujcie swoich sił i grajcie za darmowe BONUSY oraz Cashback!

więcej tematów >